, , , ,

Paykasa Hakkında Yanlış Bilinenler

Paykasa bir çok kişinin daha tanışmadığı ön ödemeli kart sistemidir. Paykasa kart ile sanal marketler üzerinden alışveriş yapabilir, online oyunlara nakit yükleyebilir ya da ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaparken sizden asla kimlik, kart bilgisi istenmez. Bu sayede sanal ortamlarda güvenliğiniz sağlanır. Pay kasa hakkında bir çok bilgi yanlış bilinmektedir. Bu bilgilerin düzeltilmesi adına Paykasa hakkında yanlış bilinenler listesi oluşturduk. Bu listeyi okuyup incelemeniz Paykassa hakkında bildiklerinizi doğrulayacaktır. İşte o önemli bilgiler…

Paykasa kredi kartı ile aynı özelliklere sahiptir! = Yanlış

Bu bilgi tamamiyle yanlıştır. Paykasa kredi kartından farklı olarak yaptığınız alışverişlerde asla kimlik bilgilerinizi ya da kart bilgilerinizi istemez. Aynı zamanda Paykasa elektronik pin ile çalışır. Yapacağınız alışverişlerde bu pini kullanarak tek tıkla işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bu sayede kredi kartının oluşturduğu güvensiz ortam Paykasa ile ortadan kaldırılır.

Paykasa kart elimize çok geç ulaşır! = Yanlış

Paykasa internet ortamlarında geçerliliği bulunan ön ödemeli kart sistemidir. Bu nedenle Paykasa sanal bir karttır ve elinize ulaşması gerekmez. Yani Paykasa adresinize gönderilen kredi kartları gibi değildir. İnternet üzerinden rahatlıkla Loya Kart hizmetleri sayesinde erişim sağlayabileceğiniz sanal bir karttır. Paykasa satın al butonlarına tıkladıktan sonra anında alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Paykasa içerisine sürekli bakiye yükleyebilir miyim? = Yanlış

Bir çok kullanıcı aynı sanal kartın için tekrar tekrar bakiye yüklenebildiğini düşünmektedir. Bu düşünce tamamen yanlıştır. Paykasa tek kullanımlık sanal bir karttır. Satın aldığınız Paykasa kartın bakiyesi bittikten sonra o kart tekrardan kullanılamaz. Yani bir daha aynı kart ile alışveriş yapamazsınız. Bu nedenle kartın içerisine bakiye yükleme yapılmamaktadır. Bunun nedeni ise; Paykasa internet ortamlarında yapılan alışverişlerin daha güvenli hale gelmesini sağlamak amacıyla geliştirilen bir sistemdir. Bundandır ki Paykasa al işlemlerinden sonra sizlere rast gele oluşturulmuş 16 haneye sahip e-pin verilir. Bu elektronik pinler ile alışverişlerinizi tamamlarsınız. Verilen e-pinlerin ele geçirilmemesi ve başkaları tarafından kullanılmaması için tek bir kullanıma sahip olma özelliği getirilmiştir. Bu nedenden dolayı Paykasa kartınızın bakiyesi bittikten sonra yeni bir Pay kasa kart almak zorunda kalırsınız. Yeni Paykasa demek yeni elektronik pin demektir. Böylece Paykasa ile internette yaptığınız alışverişler devamlı olarak güvenlik sağlar.

Paykasa kart ile alışveriş yaparken kimlik bilgileri isteniyor! = Yanlış

Paykasa hakkında bilinen yanlışlardan bir tanesi de budur. Böyle bir durum söz konusu bile değildir. Paykasa ile yaptığınız alışverişlerde ödeme yaparken sizlerden kesinlikle kimlik bilgileriniz istenmez. Paykasa’nın kendine has bir ödeme yöntemi vardır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sizlere Paykasa satın alma esnasında 16 haneden oluşan bir e-pin veriliyor. Alışverişlerde sadece bu e-pini kullanarak ödeme yapıyorsunuz. Bu sayede hiç bir bilgi gerekmeksizin alışverişleri tamamlayabiliyorsunuz.

Paykasa sanal kartın kullanım alanları çok dardır! = Yanlış

Paykasa elektronik ödeme sistemlerinin kullanım yelpazesi oldukça geniştir. Yani yukarıda yer alan Paykasa kartın kullanım alanları çok dardır kelimesi kabul edilemezdir. Paykasa gün geçtikçe ödeme yapılabilecek sitelerin, oyunların, sanal mağazaların yelpazesini genişletmektedir. Her geçen gün bir sürü büyük şirket ile anlaşmaya varmıştır. Aynı zamanta Türkiye’de çalışma faaliyetlerine son veren PayPal’ın yokluğunda bir çok site işlevlerini duraksatmıştır. Yeni arayışlar içerisinde olan bu işletmeler Paykasa ile tanıştıktan sonra tekrardan can bulmuştur. Paykasa ile Leauge of Legend gibi oyunlara nakit yükleyebilir, gittigidiyor gibi daha bir çok ünlü kuruluşlardan alışveriş yapabilirsiniz. Paykasa ile yapabileceklerinizin bir sınırı yoktur.

Kullanılmayan Paykasa kartlar çöpe gider! = Yanlış

Bu tabir kesinlikle yanlıştır. Paykasa satın almakla beraber sizlere Loya Kart tarafından sunulan güzel bir hizmet daha vardır ve bu hizmetin adına da Paykasa bozdurma denmektedir. Paykasa bozdurmak en az satın almak kadar basit bir işlemdir. Bu işlemin temelde mantığı ise şu şekilde işlemektedir: Kullanmadığınız Paykasa kartların içerisinde bulunan bakiyeler çok küçük ücretler karşılığında sizlere iade edilmektedir. Bu işlem sistemde bulunan Canlı Destek Hattı aracılığı ile gerçekleşir. Sizden kullanmadığınız Paykasa kartın elektronik pini istenir ve geriye kalan tüm gerekli bilgiler istenmektedir. Sizlerin temin ettiği bu bilgiler doğrultusunda Paykasa kartın içerisinde bulunan bakiyeler o günün güncel Euro kurları baz alınarak nakite çevrilir. Nakite çevrilen bu paralar hesabınıza isterseniz TL üzerinden isterseniz Euro üzerinden aktarılmaktadır. Bir kaç dakikadan ibaret olan bu işlem bir çok kişinin hoşuna gidecek ve işine yarayacak özelliktedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın